ZNAJDŹ SWÓJ RYTM

   Z MAX DANCE!!!

 

 

 

Orientalne poniedziałki z Max Dance - Lato 2017

Warsztaty – lato 2017 

Orientalne poniedziałki z Max Dance

Cykl 3 warsztatów z Małgorzatą Ciereszko

 

1. Bellydance w 3D – pogłębianie ruchów tanecznych - 10.07.2017 godz. 18:00-20:00

Jeżeli – pomimo treningów – Twoje ruchy wciąż wydają Ci się płytkie i jakby płaskie, najwidoczniej brakuje Ci trzeciego wymiaru ;) W takim przypadku zapraszam na warsztat z Third Dimension, czyli nadawaniu swoim figurom tanecznym głębi. Podczas warsztatu poznamy technikę integracji różnych partii mięśni (nie zawsze tych, których się spodziewasz), pozwalających na ruch większy, głębszy oraz wzbudzający zainteresowanie, czasem zaskakujący. Odejdziemy od poruszania biodrami wyłącznie w górę i w dół, poznamy bliżej linie krzywe, fale i ósemki. Oczywiście ponakładane na dwuwymiarowe figury taneczne.

Podczas warsztatu warto mieć przy sobie butelkę wody oraz notatnik, żeby zapisać warstwy nakładanych na siebie ruchów. Nie przewidujemy nagrywania. 

 

2. Tribaret – krótkie kombinacje taneczne - 24.07.2017 godz 18:00-20:00

Czym jest tribaret ? Dla niektórych może ograniczać się wyłącznie do wyboru scenicznego stroju, warto jednak spojrzeć głębiej. Tribaret to powrót do korzeni – połączenie typowych figur American Cabaret z American Tribal Style. Jeżeli te nazwy nie mówią Ci nic, obejrzyj filmik i zdecyduj, czy Ci się podoba J Przy okazji – występ ten jest całkowicie improwizowany, gdyż cała idea ATSu bazuje na znajomości konkretnych figur i ich kombinacji, pozwalającej zaimprowizować taniec w grupie bez wcześniejszej nauki choreografii. Jest to żyjąca sztuka, powstająca na oczach widzów. Moment, który się nigdy nie powtórzy.

Podczas warsztatów zapoznamy się z kilkoma podstawowymi ruchami ATSu i będziemy je wplatać między szerzej znane figury zaczerpnięte ze stylu kabaretowego. Warto mieć ze sobą butelkę wody. Zachęcam do wzięcia notatnika, żeby zapisywać ciekawostki. Nie przywidujemy nagrywania.

 https://www.youtube.com/watch?v=zKctaucc0SY

 

3. Zar – tajemniczy rytuał taneczny – tradycja oraz jej nowoczesna adaptacja sceniczna - 07.08.2017 godz 18:00-20:00

Zar jest jednym z trzech rytualnych tańców transowych Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu; tak starym, że nikt nie może bezsprzecznie określić źródła jego pochodzenia. Obecnie jego tradycja powoli zanika, zaś adaptacja sceniczna przedstawia tylko część rytuału – tancerkę wprawiającą swoje włosy w ruch wirowy do hipnotycznego rytmu ayoub. Pomimo wykorzystania zaledwie kilku elementów rytuału, występy tego typu budzą w widzach głębokie zainteresowanie i fascynację. Magnetyzm tego tańca nie pozwala już nigdy o nim zapomnieć.

Podczas warsztatów zapoznamy się z rytmem ayoub i jego wariacjami, poznamy bezpieczną technikę pracy z włosami (jak nimi poruszać, aby nie uszkodzić odcinka szyjnego i żeby nie zostawały nam „na twarzy” po zakończeniu ruchu), a także będziemy ćwiczyć tradycyjne ruchy kojarzone z zarem oraz ich nowoczesną adaptację. Uczestniczki warsztatów poznają również specjalne ćwiczenia rozgrzewające, umożliwiające bezpieczną pracę z ciałem podczas tego tańca i budujące pamięć mięśniową wspomagającą zar. Warto dodać, że sam rytuał ma na celu pozbycie się nagromadzonych w ciele negatywnych emocji –  gniewu, tłumionej złości i innych negatywnych uczuć. Wiele osób wierzy, że zar może pomóc w leczeniu chorób psychosomatycznych.

Mile widziane rozpuszczone włosy i wygodny strój niekrępujący ruchów. Wart wziąć notatnik, by zapisać to i owo. Nie przewidujemy nagrywania.

https://www.youtube.com/watch?v=WkPtgyHYH00zar zaczyna się około 2:00

 

Opłata: 50 zł/os./2h

Zapisy trwają. Liczba miejsc ograniczona !!
 

 

Galeria
facebook
Motto

"Podczas każdego tańca, któremu oddajemy się z radością, umysł traci swoją zdolność kontroli, a ciałem zaczyna kierować serce."

"W tańcu możesz sobie pozwolić na luksus bycia sobą."

dane kontaktowe

 

STUDIO TAŃCA MAX DANCE

Aleja Piłsudskiego 8/1
15-445 Białystok
kom: +48 500-204-400

NIP: 5422993807
REGON: 360303010
Nr KONTA: 76 1050 1823 1000 0092 0468 7421     

Szybki kontakt
Wyślij * Pola obowiązkowe